در بازار داغ اپلیکیشن اندروید، اپلیکیشن‌های آموزشی نیز همیشه کاربران خود را دارند. در واقع کسانی که سفارش طراحی اپلیکیشن های آموزشی را می‌دهند، همیشه از داشتن تعداد کاربر خیالشان راحت است. به همین دلیل آنها می‌دانند که طراحی اپلیکیشن آموزشی چقدر میتواند سودآور باشد. در کشوری زندگی می‌کنیم که آموزشگاه‌ها درآمد بسیار مناسبی دارند و به همین دلیل یک اپلیکیشن آموزشی نیز میتواند از درآمد مناسبی برخوردار باشد. اگر صاحب یک آموزشگاه زبان هستید یا قصد دارید آموزش خود را در فضای مجازی گسترش دهید، میتوانید با ساخت اپلیکیشن آموزش زبان تعداد زیادی هنرجو را جذب آموزش‌های خود کنید.

با توجه به اهمیت بالای طراحی اپلیکیشن آموزشی در این بخش از وبسایت بامحا قصد داریم تا شما را با مزایای ساخت اپلیکیشن حرفه ای در زمینه آموزش آشنا کنیم. پس تا انتهای این پست با ما همراه باشید.

طراحی اپلیکیشن آموزشی

ساخت اپلیکیشن آموزشی اندروید

امروزه استفاده کاربران از تلفن‌های همراه به ویژه موبایل‌های اندرویدی بسیار گسترده است. به همین دلیل صاحبین آموزشگاه‌های مختلف، برای جذب هنرجو و کسب درآمد بیشتر از فضای مجازی استفاده می‌کنند. بسیار از این آموزشگاه‌ها پیج‌هایی را درون اینستاگرام تاسیس کرده‌اند و درآن تولید محتوا می‌کنند. در نهایت هنرجویان خود را از طریق اینستاگرام و یا تلگرام جذب می‌کنند و آنها را با آموزش مجازی یا فیزیکی تغذیه می‌کنند. اما راه حل بهتری نیز وجود دارد که آن طراحی اپلیکیشن آموزشی است.

اگر صاحب یک آموزشگاه هستید یا مطالب آموزشی مختلفی را برای ارائه دارید میتوانید با سفارش ساخت یک اپلیکیشن حرفه ای توسط گروه برنامه نویسی بامُحا، درآمد بیشتری را در این حوزه کسب کنید. در ادامه این مقاله شما را با مزیت‌های طراحی اپلیکیشن آموزشی بیشتر آشنا خواهیم کرد.

مزایای طراحی اپلیکیشن های آموزشی

برای انجام هرکاری ابتدا باید به مزایا آن دقت ویژه‌ای کنیم. ما باید ابتدا بررسی کنیم که آیا طراحی اپلیکیشن آموزشی میتواند برای ما مفید باشد یا خیر و سپس نسبت به سفارش ساخت اپلیکیشن حرفه ای اقدام کنیم . در این بخش قصد داریم شما را با مزایای طراحی اپلیکیشن آموزشی بیشتر آشنا کنیم.

خداحافظ فیلترینگ

اولین مزیتی که میتوان در مورد طراحی اپلیکیشن های آموزشی به آن اشاره کرد، فیلتر نشدن این اپلیکیشن‌ها می‌باشد. شبکه اجتماعی اینستاگرام، تلگرام، توئیتر و موارد دیگر را در نظر بگیرید، هر کدام از موارد نامبرده شده یا فیلتر شده‌اند یا در آینده احتمال فیلترینگ آنها وجود خواهد داشت. به همین دلیل اگر شما قصد داشته باشد در آنها سرمایه گذاری کنید، تقریبا سرمایه خود را در جای نا مطمئنی قرار داده‌اید. درحالی که در طراحی اپلیکیشن آموزشی این قضیه متفاوت است.
اپلیکیشن آموزشی که برای شما ساخته می‌شود، به نام شماست. محتوای این اپلیکیشن مستقیما توسط شما بارگزاری خواهد شد. به عبارت دیگر تا زمانی که شما نخواهید هیچ اطلاعاتی وارد این اپلیکیشن نخواهد شد. به همین دلیل شما محتوای خود را پایش می‌کنید و این مسئله باعث می‌شود تا اپلیکیشن شما فیلتر نشود. شما با ساخت اپلیکیشن آموزشی اندروید میتوانید بر روی زمینی محکم و مطمئن گام بردارید و با خیالی آسوده در این اپلیکشن نسبت به جذب کاربران خود اقدام کنید.

کسب درآمد آسان با طراحی اپلیکیشن آموزشی

فرض کنید که صاحب یک آموزشگاه زبان قصد دارد با فروش دوره‌های آموزشی کسب درآمد کند. به همین دلیل در اینستاگرام به فروش دوره و تبلیغات می‌پردازد. حال کاربری که قصد خرید دوره را دارد باید به مدیر پیج پیام دهد و مدیر پیج نیز باید پس از  دریافت اطلاعات لازم، شماره کارت را برای کاربر ارسال کند. اگر کاربر قصد داشته باشد در ساعت 2 صبح اینکار را انجام دهد و مدیر پیج پاسخگو نباشد چه اتفاقی می‌افتد؟ پاسخ این سوال نیاز به بررسی زیادی ندارد، کاربر از خرید منصرف خواهد شد. اما اگر همان مدیر نسبت به ساخت اپلیکیشن آموزش زبان اقدام کند، موضوع متفاوت می‌شود. در هنگامی که مدیر خواب است یا حضور ندارد، اپلیکیشن اقدامات مربوط به فروش دوره را انجام خواهد داد. به این شکل فقط با طراحی اپلیکیشن آموزشی میتوان به راحتی کسب درآمد کرد.

همچنین با طراحی اپلیکیشن آموزشی دیگر نیازی به دادن شماره کارت و بررسی رسیدهای واریزی نیست. کاربر بصورت خودکار پول را پرداخت می‌کند و سپس در میتواند از فایل‌های آموزشی دوره استفاده کند. به همین راحتی.

برندینگ مناسب با طراحی اپلیکیشن آموزشی

اما از دیگر مواردی که به رشد برند شما یا در نهایت به برندسازی شما بسیار کمک می‌کند، طراحی اپلیکیشن آموزشی می‌باشد. قطعا داشتن یک اپلیکیشن با هزینه‌هایی همراه خواهد بود و همین موضوع باعث می‌شود تا کاربران حساب دیگری را روی آموزشگاه یا برند شما باز کنند. قطعا کاربر متوجه می‌شود که شخص یا آموزشگاهی که برای اپلیکیشن خود هزینه می‌کند، معتبرتر از آموزشگاه یا شخصی است که برند خود را فقط در اینستاگرام گسترش می‌دهد. در واقع ساخت اپلیکیشن آموزشی اندروید میتواند کمک بسیار زیادی به برندسازی شما کند. کاربران دیگر برای خرید دوره یا آشنایی با برند شما نباید به اینستاگرام یا تلگرام سر بزنند. آنها میتوانند مستقیم اپلیکیشن شما را باز کرده و از دوره‌های شما استفاده کنند. 

حفظ محتوا با طراحی اپلیکیشن آموزشی

فرض کنید که از اینستاگرام یا وبسایت خود برای فروش دوره‌های آموزشی استفاده می‌کنید. برخی از کاربران پس از خرید دوره‌های آموزشی، بصورت عمدی یا غیرعمد، محتوای آموزشی شما را در اختیار دیگران قرار می‌دهند. همین امر سبب می‌شود تا دوره‌های آموزشی شما که بسیار برای آن زحمت کشیده‌اید در اختیار افراد دیگر قرار بگیرد. اما طراحی اپلیکیشن آموزشی این موضوع را به خوبی حل می‌کند.

ما در تیم بامُحا اپلیکیشن آموزشی شما را به گونه‌ای طراحی می‌کنیم که فقط کاربرانی بتوانند از آن استفاده کنند که هزینه آن را پرداخت کرده باشند. در واقع کاربران برای استفاده از محتوای آموزشی شما ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوند. هر حساب کاربری بصورت همزمان فقط میتواند روی یک دستگاه فعال باشد، در اینصورت اگر کاربری اطلاعات ورود خود را به شخص دیگری بدهد، بصورت خودکار خودش از حساب کاربری خارج می‌شود. همچنین پروتکل امنیتی در اپلیکیشن ایجاد می‌شود که امکان دانلود دوره‌های آموزشی را برای کاربران غیرممکن می‌سازد. به این ترتیب شما با ساخت اپلیکیشن حرفه ای در زمینه آموزش میتوانید به راحتی از محتوای خود مراقبت کنید. 

قابل انتشار در مارکت‌های اندرویدی

درحال حاضر آنقدر رقابت در اینستاگرام سخت شده که نمیتوان به راحتی در این شبکه اجتماعی کسب درآمد کرد. اگر محتوایی را در اینستاگرام بارگزاری کنید و روی آن تبلیغات نکنید، قطعا نتیجه نخواهید گرفت. اما مسئله در طراحی اپلیکیشن آموزشی متفاوت است. برای افزایش بازدید محتوای خود در اپلیکیشن نیازی به تبلیغات زیاد ندارید. فقط کافیست تا اپلیکیشن خود را درون مارکت‌های ایرانی مثل کافه بازار و مایکت قرار دهید. آنگاه کاربران با جستجو و یا بازدیدهای تصادفی با اپلیکیشن شما آشنا خواهند شد و همین امر میتواند باعث افزایش نصب اپلیکیشن شما و در نهایت افزایش درآمدتان شود. 

اگر شما مدرس یا مالک یک آموزشگاه زبان هستید میتوانید به راحتی با ساخت اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی دوره‌های آموزشی خود را توسط یک اپلیکیشن اندرویدی به فروش برسانید.

هزینه ساخت اپلیکیشن آموزشی

در مورد مزایای طراحی اپلیکیشن های آموزشی میتوان به موارد زیادی اشاره کرد. اما ما به همین چند مورد بسنده خواهیم کرد. اما اکنون بهتر است تا به سراغ هزینه ساخت اپلیکیشن آموزشی برویم. در مورد هزینه طراحی اپلیکیشن آموزشی میتوان موارد مختلفی را در نظر گرفت که تمام این موارد در مشاوره رایگان جهت سفارش طراحی اپلیکیشن قابل بررسی است. موارد مختلفی در یک اپلیکیشن وجود دارد که بر قیمت آن نیز تاثیر گذار است.